CZECHY,  DOLNY ŚLĄSK,  OKOŁOROWEROWO,  POLSKA,  REGIONY,  SPORT I PODRÓŻE,  WYPRAWA DO CHORWACJI,  WYPRAWY

Dzień 2 Wyprawy do Chorwacji- trasa: Kamienica – Mohelnice

Dystans: 75,46 km

Po chyba ostatniej nocy spędzonej w łóżku, a na pewno jednej z nielicznych tak komfortowych i zjedzeniu przepysznego i obfitego śniadania, po wykonaniu obowiązkowych fotek z gospodarzami pensjonatu Monte Neve wyruszyliśmy na dzisiejszą trasę.

Z naszymi gospodarzami, właścicielami pensjonatu „Monte Neve” w Kamienicy. Zaraz startujemy

Przepchnęliśmy rowery koło kościoła w Bolesławowie, zarzuciliśmy na zębatki pierwszy opadły łańcuch i wyjechaliśmy w kierunku polsko – czeskiej granicy na Przełęcz Płoszczyna.

Powoli podjeżdżamy na Przełęcz Płoszczynę.

Mimo, że droga wiodła cały czas pod górę jechało nam się bardzo dobrze i po minięciu kilu serpentyn osiągnęliśmy najwyżej położony punkt dnia i chyba całej wyprawy, czyli wspomnianą Przełęcz Płoszczynę.

Na Przełęczy Płoszczyna. Zaraz opuszczamy Polskę i wjeżdżamy do Czech.
Na Przełęczy Płoszczyna. Zaraz opuszczamy Polskę i wjeżdżamy do Czech.
Na Przełęczy Płoszczyna. Zaraz opuszczamy Polskę i wjeżdżamy do Czech.

Nagrodą za ten podjazd był z kolei szybki zjazd do Starego Mesta, które w promieniach słońca prezentowało się całkiem interesująco oraz dalej do Hanušovic, w których obowiązkowo „zagoniliśmy” po Kofoli i ruszyliśmy dalej, praktycznie po płaskim do miasteczka Zábřeh.

Informační centrum Staré Město pod Sněžníkem.
 Na rynku w Starym Městie.
Na rynku w Starym Městie.
Kościół św. Anny w Starym Městie.
W Zábřehu nie zatrzymaliśmy się w ogóle i pocisnęliśmy dalej w stronę Dolního Bušínova.
Wjeżdżając do wsi Lupěné musieliśmy się zatrzymać i sprawdzić trasę, gdyż przed wsią pojawił się znak „zakazu ruchu”, a cała wieś była rozkopana w związku z jakimiś pracami typu ciągnięcie sieci kanalizacyjnej czy gazowej.
Po utwierdzeniu się w prawidłowym kierunku jazdy mimo wszystko pojechaliśmy dalej.
Po skończeniu się wsi skończyły się także rozkopy, a my wjechaliśmy na umiarkowany podjazd do Dolního Bušínova, gdzie czekała na nas pyszna zupa czosnkowa.

Czesneczka.
Na symbolicznym obiadku w Dolním Bušínove.

Pozytywnie naładowani czosnkową uderzyliśmy w stronę Krchlebów, gdzie czekał nas najcięższy podjazd dnia, a w zasadzie pchanie rowerów po rozwalonej dawnej, szutrowo-kamienisto- asfaltowej imitacji drogi.

Pchamy rowery w kierunku Krchlebów.
Pchamy rowery w kierunku Krchlebów.

Nie zraziło nas to za bardzo, tym bardziej, że do campingu w Mohelnicach pozostawało do przejechania już tylko 7 km, które zrobiliśmy ekspresowo.

Krajobraz nad Krchlebami.
Zbliżamy się do Mohelnic.
Same Mohelnice okazały się być bardzo ładnym zabytkowym miasteczkiem z częściowo zachowanymi murami obronnymi, średniowiecznym układem zabudowy i kilkoma zabytkami jak chociażby kościół Św. Tomasza z 1480 roku czy dom piekarza z 1597 roku.

Kościół św. Tomasza z Canterbury w Mohelnicach.
Na Mohelnickiej starówce.

Nasza trasa:

Chorwacja2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *