Strona główna

Witamy na naszej stronie internetowej!

Kim jesteśmy?

Wrocycling to aktualnie czteroosobowa, rodzinna ekipa rowerowa z Wrocławia. Męska ekipa z damskim, jednoosobowym pierwiastkiem.

Projekt powołania oficjalnie nazwanej drużyny rowerowej powstał przy okazji walki o zdrowie i zgrabną sylwetkę w połączeniu z rozwijaniem podróżniczej pasji w 2017 roku. Podróżnicza działalność niektórych członków ekipy sięga jeszcze lat 80-tych, w których kosztem uczelnianych wykładów uciekano na górskie wędrówki. Alternatywą dla wypraw górskich stanowiących już rodzinny sport, jednak niemożliwych do realizacji na co dzień z powodu dość sporej odległości od gór okazały się weekendowe wypady rowerowe.

Czym się zajmujemy?

Jako miłośnicy sportu większość wolnego czasu, w szczególności Kierownika Ekipy – Pawła zaprzątają marzenia o wypadach i wyprawach zarówno trekkingowych jak i rowerowych. W pierwszej kolejności plany te wizualizowane są na portalach typu mapy.cz czy googlemaps. Inspiracją zazwyczaj są ciekawe zabytki, okoliczna przyroda, stanowiące wyzwania podjazdy czy zwykła chęć bycia „w drodze” ale przede wszystkim relacje rowerowe innych cyklistów. Po stworzeniu planu wypadu czy wyprawy następuje etap życia nim, analizy trasy, przejazdów na google street view i bombardowania pozostałych członków ekipy telefonami i mailami z różnymi wariantami trasy. Tak powstają plany wypadów weekendowych ale też dłuższych wyjazdów treningowych. Tak powstał również plan wyprawy rowerowej do Chorwacji.

No i ruszamy… Nie tylko na rower ale też w góry, na biegówki, na zajęcia fitness.

Każdym naszym treningiem, wyprawą i przemyśleniami staramy się dzielić z Wami na tej stronie internetowej. Naszym celem jest pobudzenie w Was rowerowych ale również innych, sportowych pasji, zainspirowanie do samodzielnego działania.

Co znajdziesz na naszej stronie?

Jeżeli jesteś pasjonatem jazdy na rowerze na tej stronie znajdziesz ciekawe propozycje jednodniowych wyjazdów rowerowych po drogach i ścieżkach rowerowych Dolnego Śląska, w szczególności okolic Wrocławia, Trzebnicy i Ziemi Kłodzkiej ale również propozycje dłuższych wypadów. Pod każdym z postów znajdziesz mapę naszej trasy z której sam możesz również skorzystać.

Jeżeli jesteś zapalonym górołazem na naszej stronie znajdziesz szereg relacji z wypraw trekkingowych w tym interesującą serię „Z Pamiętnika Kierownika – wspominki nie rowerowe”.

Na tej stronie oferujemy Ci wszelkie nasze porady, przemyślenia, inspiracje. Odnajdziesz tutaj nie tylko relacje z wypraw rowerowych i trekkingowych ale również teksty poradnikowe, nasze sposoby na trening, aktywne spędzanie wolnego czasu, ciekawe zdjęcia, informacje o inspirujących miejscach czy tradycjach odwiedzanych przez nas krajów.

Co jeszcze możemy Ci zaoferować?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji wypraw trekkingowych, w szczególności po Europie, wypraw samochodowych, tzw. „objazdówek” m.in. po Bałkanach oraz wypraw rowerowych np. do Chorwacji.

Naszym największym osiągnięciem rowerowym jest przejechanie około 1500 km do Chorwacji, latem 2017 roku, które można było śledzić na blogu, Facebooku oraz Instagramie. Na swoim koncie mamy również trzydniowy rajd rowerowy z Drezna do Wrocławia oraz liczne weekendowe treningi rowerowe, z których relacje możesz przeczytać na tym blogu.

Ze swojej strony możemy zaoferować Ci pomoc w organizacji własnej wyprawy rowerowej, trekkingowej czy tzw. „objazdówki”. Chętnie podzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem, wiedzą, przemyśleniami i wnioskami z wypraw.

Zainteresowany? Napisz do nas na adres mailowy wrocycling@gmail.com lub skontaktuj się z nami poprzez uzupełnienie formularza kontaktowego.

Możesz również zapisać się do naszego Newslettera. W zamian za dodanie naszego Bloga do obserwowanych oferujemy przygotowanie oraz organizację maksymalnie dwudniowego wypadu rowerowego lub trekkingowego, dostosowanego do Twoich potrzeb.

Jesteśmy również otwarci na wszelkiego rodzaju współpracę ze sponsorami. Prężnie działamy w internetowym świecie- publikujemy na blogu Wrocycling, Facebooku i Instagramie. Mogliście nas usłyszeć w audycji radiowej „Podróże z radiem RAM” na antenie wrocławskiego Radia RAM. W najbliższym czasie pojawimy się na Dniach Zdrowia w Liceum Ogólnokształcącym – Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, gdzie będziemy prezentować relację z naszej podróży. Plany na kwiecień 2018 obejmują również udział w Dolnośląskim Festiwalu Rowerowym. Na Festiwalu pojawimy się na pewno jako odwiedzający, zgłosiliśmy również naszą relację do konkursu na najciekawszą  wyprawę rowerową. Współpracujemy również z czasopismem Bikeboard,  na łamach którego w okolicach czerwca pojawi się artykuł – reportaż z naszej wyprawy rowerowej do Chorwacji.

Wszelkim organizacjom oferujemy współpracę w obszarze reklamowym. W razie chęci nawiązania współpracy w ww. zakresie zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym wrocycling@gmail.com  lub przez wypełnienie formularza kontaktowego.

Reklamy