AKCJE I OGŁOSZENIA,  OKOŁOROWEROWO,  PLANY ROWEROWE,  SPORT I PODRÓŻE,  TOP,  WSPÓŁPRACA I MEDIA

Pamir Highway 2022

Do niedawna o tym nic nie pisaliśmy, bo nie wiedzieliśmy jak rozwinie się sytuacja. Jednak zarówno pod względem epidemiologicznym jak i organizacyjnym wszystko wygląda dobrze więc mogę oficjalnie ogłosić, że jedziemy w przyszłym roku w Pamir.

Ktoś może powiedzieć, że jeszcze plany na rok 2021 nie zostały zrealizowane, a oni już piszą o roku 2022.

Tak to jednak jest, że duże przedsięwzięcia trzeba planować z wyprzedzeniem, więc i my działamy.

Co do samej wyprawy.

Przed nami około 2000 km trasy, po jednym z najdzikszych i najwyższych masywów górskich świata jakim jest Pamir. W trakcie wyjazdu planujemy zaliczyć Korytarz Wachański oraz wjechać na kilka monumentalnych przełęczy, jak chociażby Kargusz (4 344 m n.p.m.) czy Ak -Bajtał (4 655 m n.p.m).

Przy okazji chcemy zorganizować akcję społeczną pomocy materialnej małej tadżyckiej szkole we Vrang, na pograniczu afgańskim, do której chodzą dzieci, potomkowie polskiej emigrantki (w tej akcji pomaga nam Miasto Wrocław oraz jedna z wrocławskich palarni kawy).

Wszystko rozwija się dobrze. Będzie dużo do poczytania i do pooglądania na naszym blogu jak i w National Geographic Traveler, bo właśnie to światowe czasopismo objęło nasza wyprawę patronatem medialnym.

Niestety z tego typu wyprawą związane są duże koszty, dlatego też zdecydowaliśmy się na uruchomienie zrzutki na zrzutka.pl (link do zrzutki poniżej) oraz w prawym panelu bocznym bloga.

Wyprawa w Pamir – zrzutka

Jeśli jesteście ciekawi jak nam poszło i nie możecie się doczekać kolejnych relacji z naszych wypraw zapraszamy do współpracy i hojnych zrzutek.

Za każdą złotówkę z góry serdecznie dziękujemy.

Ekipa Wrocycling

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.