AKCJE I OGŁOSZENIA,  OKOŁOROWEROWO,  PLANY ROWEROWE,  SPORT I PODRÓŻE,  TOP,  WSPÓŁPRACA I MEDIA

Bez Trzymanki

Witam Wszystkich.

Część z Was wie z wcześniejszych publikacji, część pewnie nie, że w czerwcu przyszłego roku wybieramy się ekipą na wyprawę rowerową w jeden z najwyższych masywów górskich świata – Pamir.

Oprócz całego aspektu turystycznego czy sportowego, w ramach wyprawy zorganizowaliśmy akcję społeczną, akcję pomocy małej tadżyckiej szkole w wiosce Vrang, położonej na samej granicy tadżycko – afgańskiej.

Dlaczego akuratnie tej szkole?

Otóż ujęło nas w niej to, że oprócz faktu fatalnego stanu technicznego szkoły oraz braku w zasadzie wszystkiego, do szkoły chodzą dzieci, potomkowie polskiej emigrantki, Pani Stanisławy.

Te dzieci to Gustaw, Ala i Bronia.

Niestety ze względu na panującą epidemię oraz koszty transportu nie jesteśmy w stanie przewieźć do Tadżykistanu żadnych rzeczy materialnych związanych z remontem oraz wyposażeniem szkoły.

Jedyną możliwą formą pomocy jest pomoc finansowa.

Przechodząc do sedna.

Wspólnie z wrocławską palarnią kawy Figa Coffee zorganizowaliśmy akcję zbiórki pieniędzy. Akcja jest trochę nietypowa. Figa Coffee wypuściła na rynek specjalną kawę dla kolarzy “Bez Trzymanki”, ze sprzedaży której część dochodu będzie przeznaczona na pomoc szkole we Vrang.

Kawa nie jest najtańsza, za to bardzo wysokiej jakości, ale nie o cenę tutaj chodzi lecz o cel.

Kawa jest dostępna w dwóch wariantach, espresso i do form przelewowych.

Linki do zakupu znajdują się poniżej:

Kawa espresso

Kawa do form przelewowych

Liczymy na Wasze kubki smakowe oraz zaangażowanie, które wykazaliście już nie raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.