MAROKO,  OKOŁOROWEROWO,  REGIONY,  SPORT I PODRÓŻE,  Uncategorized,  WYPRAWA MAROKAŃSKA,  WYPRAWY

Maroko Tour- Dzień 0

Za Nami tzw. Dzień 0 Wyprawy Marokańskiej, który z uwagi na wysokie tempo Naszego kierowcy rozpoczął się już o godzinie 2:45 (zamjast 4:45) na lotnisku w Warszawie co zmusiło Nas do wypicia baaaardzo mocnej kawy.

Do Maroko dolecieliśmy o godzinie 12:15 czasu lokalnego, tj. po 5 godzinach lotu.

Nadeszła pora na skręcanie rowerów, które w początkowym etapie poszło bardzo sprawnie. Niestety na sam koniec okazało sie że ogromna pompka, którą wzięliśmy ma naderwany wężyk i nie da rady nią napompować kół. Około godzinę później po setkach machnięć małą pompeczką oraz po przeprowadzeniu poważnych negocjacji z obsługą lotniska na temat tego gdzie można zostawić puste kartony rowerowe i ostatecznie po zapłaceniu „napiwku” od łaskawego zabrania kartonów udało Nam sie ruszyć przez miasto.

Jak sie okazało po wyjezdzie na ulicę ruch w Marakeszu można porownać do tego, który można podziwiać na „zabawnych” filmikach z Indii. Generalnie panuje zasada, że duży może więcej , światła są jedynie dla pojazdów a piesi przechodzą gdzie chcą, jak chcą i kiedy chcą byle by ich nikt nie rozjechał. Szybko udało Nam się jednak wtopić w klimat.

Nasz hotelik znajduje się ok 100 metrów od głównego miejsca spotkań w Marakeszu- Placu Jemaa El Fna.

Na placu zaraz po wejściu i wynegocjowaniu akceptowalnej ceny za kartę telefoniczną z Internetem złapało Nas małe urwanie chmury, dzięki któremu udało Nam się w końcu zjeść obiad. Nie mogło to być nic innego jak Tadżin z baraniny.

Następnie przyszła pora na szybkie zwiedzanie.

Jutro o godzinie 9:00 ruszamy na trasę w kierunku gór Atlas.

Trzymajcie kciuki!

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *