OKOŁOROWEROWO,  PORADY,  SPORT I PODRÓŻE,  TOP

Wizualizacje map rowerowych

Zamieszczając różne materiały z naszych przejazdów rowerowych zastanawiałem się niejednokrotnie jakiej poglądowej mapki używać w publikowanych artykułach. Prawie 100% zamieszczanych map pochodziła z portalu mapy.cz, jednak z czasem stwierdziłem, że szereg innych portali posiada również możliwość zamieszczania map z trasy na blogu. Dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić pewną niezobowiązującą ankietę na temat potencjalnie najciekawszych mapek do publikacji.

Dla przykładu wybraliśmy wizualizację zeszłorocznego przejazdu przez Bieszczady. Która mapka jest najlepsza/najładniejsza? Dajcie znać wypełniając krótka ankietę pod koniec artykułu.

Poniekąd ten króciutki artykulik daje też odpowiedź na często zadawane nam pytanie dotyczące rodzaju używanych map na trasie, aplikacji lokalizacyjnych czy nawigacji. Każda z tych mapek ma swoją wersję na komputer stacjonarny oraz aplikację mobilną. Można je przetestować w terenie, chociaż część aplikacji pokazuje swoje pełne możliwości dopiero po wykupieniu opcji PRO.

1. Traseo:

Mapa posiada funkcjonalności pokazywania/ukrywania profilu, punktów pośrednich lub możliwość pobrania trasy bezpośrednio z mapy.

2. Mapy.cz

Najczęściej używana do publikacji mapa ze względu chociażby na fakt, iż portal mapy.cz jest podstawowym portalem do gromadzenia tras i nawigowania przeze mnie.

3. Bikemap.

4. Alltrails

5. Komoot

6. Ride With GPS

2 komentarze

  • Solar

    oddałem głos na mapę komoot, może dla tego, że sam jej używam. ale wydaje mi się, że warto ją promować i polecać. 😀 Jest czytelna, łatwo sprawdzić rodzaj nawierzchni po jakiej przebiega trasa, a także zaznaczone są na niej atrakcje na trasie, jak i w pobliżu, które łatwo można dodać do trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *